Videorecept: Grécky jogurt s hruškami

maškrta na víkend 💁🏻‍♂️ #GreckyJogurtsHruskami 🍐💦

➡ Písaný recept aj so surovinami nájdete priamo pod videom na youtube!

➡ videorecept na #MojeJedlo v spolupráci s Lidl Slovensko
#spolupraca

https://youtu.be/96IcQKRmamM

● Hrušky zbavené stonky a jadierka pokrájame na menšie kocky.
● V panvici rozpustíme maslo. Zázvor očistíme, najemno postrúhame a pridáme k maslu. Miešame pri miernej intenzite približne tri minúty. Zázvor sa ohreje, zmäkne a uvoľní tak do masla vôňu aj chuť.
● Pridáme med a miešame ďalšie 2-3 minúty až kým sa celý základ zmení na zlatistú bublajúcu penu. Je dôležité vyvarovať sa príliš prudkému ohrievaniu.
● Základ posypeme lyžičkou škorice, premiešame a ihneď pridáme do panvice aj pokrájané hrušky. Dôkladne všetko spolu zmiešame, prikryjeme pokrievkou a dusíme. Môže to trvať 10 až 20 minút, čas je však iba orientačný, závisí od tvrdosti hrušiek. Mäkšie hrušky stačí len zľahka podusiť.
● Hrušky necháme čiastočne vychladnúť a potom scedíme cez sitko a necháme odtiecť.
● Širšie poháre alebo dezertové misky plníme striedavo vrstvou vychladnutých hrušiek a vrstvou hustého gréckeho jogurtu. Zopár kúskov hrušiek odložíme na záverečnú ozdobu.Povrch naplnených pohárov zarovnáme, polejeme vychladnutou a precedenou omáčkou z dusených hrušiek a vložíme aspoň na hodinu do chladničky.
● Pred podávaním posypeme pomletými alebo strúhanými kešu orieškami a ozdobíme kúskami hrušiek. Skladujeme v chlade.

TIP: Namiesto hrušiek použite aj broskyne, marhule či jablká a prispôsobte tomu potom čas tepelnej úpravy. Na dno pohárov pridajte rozdrvené sušienky. Maslo môžete nahradiť kokosovým olejom.
 

 

facebook.com/mrpyco
instagram.com/mrpyco
youtube.com/channel/UC-Fbe0qE8EWj_saej3t6V0A