Martin „Pyco“ Rausch číta:

Zdroj: book.review.sk
Dátum: január 2013

Populárny slovenský moderátor Martin Rausch vyštudoval na hotelovej akadémii. Je fanúšikom populárnej hudby, hlavne jej stredného (komerčného) prúdu. V pätnástich rokoch sa uchádzal vo Fun Rádiu o pozíciu hudobného redaktora. Po nástupe do rádia pripravoval materiály pre moderátorov. Neskôr bol v STV moderátorom relácií o varení a cestovaní. Upozornil na seba v hudobno-zábavnej súťaži Slovensko hľadá Superstar, ktorej tri ročníky moderoval s Adelou Banášovou. Martin Pyco Rausch rád cestuje, každoročne rád trávi dovolenky na cestách, najmä po Grécku. Prednedávnom vydal knihu plnú vlastných bezmäsitých receptov, obohatenú o tradičné jedlá medzinárodnej kuchyne. Všetky jedlá sám uvaril, fotografoval a osobne komentuje vo svojej debutovej publikácii “MOJE JEDLO”. My sme sa ho opýtali, čo číta.

Čo práve čítate?
Momentálne pokračujem v rozčítanej knihe Harukiho Murakamiho: 1Q84.

Akú knihu by ste nikdy nevzali do rúk?
Neviem. Aj o knihách, ktoré sú agresívne alebo zlé si chcem minimálne urobiť názor, takže neviem, či by som niečo nezobral do rúk. Kniha, ktorú nezoberiem do rúk, asi už nie je kniha.

Ktoré knihy zmenili váš život?
Neviem či nejaká kniha zmenila môj život, ale niektoré možno zmenili moje zmýšľanie alebo náhľady na rôzne veci v živote. Naposledy to bol azda Carl Honoré so svojou knihou Chvála pomalosti, ktorá je o tom, aké potrebné je spomaľovať si život, ktorý je dnes celý o rýchlosti a o tom, že všetko je potrebné robiť rýchlo a v strese. Práve táto kniha celkom výrazne ovplyvnila moje zmýšľanie, prvýkrát som ju mal možnosť čítať asi pred šiestimi rokmi.