„Přesvědčil jsem se, že tato show bude stát za to!“

Zdroj: csmatalent.ic.cz
Dátum: 14. august 2010

Slovenský moderátor show Česko Slovensko má talent Martin „Pyco“ Rausch si vyhradil čas na naše otázky, které nám velice ochotně zodpověděl, za což mu velice děkujeme. CSmaTALENT.ic.cz vám tak přináší exkluzivní rozhovor.

Dobrý den. Jak jste se dneska měl?
– Som trochu vyčerpaný, po troch dňoch točenia v brnenskom divadle, sme na mieste ešte jeden deň zostali s menším štábom a spolu s Jakubom sme nakrúcali ďalší materiál, takže som sa práve vrátil do Bratislavy a pokúsim sa oddychovať aspoň 24 hodín.

Ještě před začátkem kolotoče Česko Slovensko má talent, jste se byl podívat na britské verzi. Dostal jste nějaké rady od Anta a Decka?
– Ani veľmi nie, skôr ma po technickej stránke zaujímalo ich televízne fungovanie počas priameho prenosu. Majú všetko vopred na sekundy vypočítané, sprevádza ich na každú značku asistent a používajú čítačky. Čudovali sa keď som im opisoval česko-slovenské prostredie, zhodnotili to ako náročnejšiu verziu pre moderátorov… .

Měl jsem možnost vás vidět společně v akci s Jakubem Prachařem v Národním divadle v Praze. Myslím si, že jste sehraná dvojice. Co si myslíte vy? A co říkáte na spolupráci s ním?
– Jakub je veľmi vnimavy človek a cíti aj priestor druhého, čo je pre fungovanie moderátorskej dvojice veľmi dôležité. Poznáme sa sotva mesiac, ale stihli sme absolvovať turné po všetkých kastingových mestách a väčšinu času sme trávili v aute, bez ponorkovej choroby, takže rád by som povedal, že fungujeme, ale nemám na to odvahu. Nech posúdia diváci keď uvidia výsledok v televízii, strih má veľké čaro a naopak – ja sa preto lepšie cítim v živých prenosoch.

Byl jste u všech talentů, co doposud vystupovali v divadlech. Jak celkově hodnotíte kvalitu soutěžících? Má opravdu Česko a Slovensko hodně talentu?
– Začínali sme v Prahe, kam som išiel s očakávaniami aj so strachom. A to čo sme videli ma hneď po prvom dni presvedčilo, že táto šou bude stáť za to. Mohli by sme mať najlepšiu porotu na svete a moderovať ako sa len dá, pokiaľ by nebolo toľko kvalitných účinkujúcich, nemalo by to zmysel.

Máte již nějakého svého talentovaného favorita?
– Áno, už minimálne piatich. A to len zajtra uvidíme talenty ktoré prídu do Národného Divadla v Bratislave!

Jaká je podle vás hvězdná porota?
– Presne taká ako by mala byť: stretli sa tri rôzne elementy, profesionáli, pohľady, skúsenosti a pocity. A najzaujímavejšia je na tom asi skutočnosť, že ako divák sa viem pri každom súťažiacom stotožniť minimálne s jedným členom poroty, paradoxne vždy s niekým iným. Reakcie sú naozaj pestré… .

Jaké to je rozplácnout se o stěnu? Psalo se, že jste nedávno s tím získal zkušenosti.
– S Jakubom väčšinou ani len netušíme aký talent k nám príde na rozhovor a snažíme sa niekedy hádať, čo niekto predvedie. Jeden mladý muž povedal, že ho psychicky podporí, ak mu sľúbime, že po ňom na pódiu zopakujeme to isté, ale bez toho aby sme vedeli čo predvedie. A tak sme ten sľub splnili. S rozbehom sme sa hodili o stenu. Mne sa to celkom páčilo, ako všetko, čo sa na nakrúcaní tejto šou udeje celkom spontánne a bez plánovania. V prvých častiach Česko Slovensko Má Talent uvidíte aj ďalšie kúsky, ktoré sme sa snažili (nie vždy úspešne) napodobniť… .

Jak se vám líbí náš web?
– Viac krát som už na vašu stránku klikol, zobrazuje sa mi aktualizácia cez Facebook :o ).

Chcete říci ještě něco na závěr, našim čtenářům/návštěvníkům?
– Všetkých pozdravujem v mene celého štábu Česko Slovensko Má Talent, ktorý pracuje do úmoru a naozaj tvrdo maká na tom, aby ste od 29.8. mohli sledovať najväčšiu svetovú šou vo vysokej kvalite aj na obrazovkách televízií PRIMA a JOJ. A ešte by som chcel poďakovať všetkým, ktorí doposiaľ vytvorili skvelú atmosféru v publiku na divadelných nakrúcaniach, ako aj všetkým talentovaným ľuďom ktorí prišli a zúčastnili sa Česko Slovensko Má Talent.

Ještě jednou Vám velice děkujeme, a přejeme vám mnoho úspěchů.