Pyco prehovoril o svojom sexidole

Zdroj: diva.sk
Dátum: 14. máj 2010

Martin Rausch (33) je muž, ktorého zvlášť netreba nikomu predstavovať. Momentálne moderuje spolu s Adelou Banášovou tanečnú súťaž Let´s Dance, no v minulosti zahviezdil ako moderátor Superstar, Slávik, Eurovision Song Contest a je aj hudobným dramaturgom niekoľkých divadelných predstavení. V rozhovore pre magazín Diva.sk prezradil, kto ho dotlačil k moderovaniu, ako prišiel k prezývke Pyco, ktorá mu prischla, ale aj to, kto je jeho sexidolom!

Tvoje meno je Martin Rausch, napriek tomu ťa všetci poznajú pod prezývkou Pyco? Z čoho vznikla?
Radšej by som bol keby ma nevolali, pretože 15 rokov odpovedať na túto otázku začína byť bizarné. Keď som ako teenager začal pracovať v rádiu, všetci vystupovali v éteri len pod krstnými menami a jeden Martin tam už bol (Nikodým). Takže mi poslucháči vymysleli pracovnú prezývku ktorá mi prischla.

Vyštudoval si na hotelovej akadémii. Čo ťa na tejto práci lákalo a prečo nevykonávaš túto profesiu?
Po ukončení hotelovej školy je viac možností. Ja som na hotelovku išiel s cieľom spoznať lepšie gastronómiu a neskôr sa odpichnúť smerom cestovný ruch. A už keď som začal študovať, prirodzene som inklinoval k rádiu, práci v rozhlase či s hudbou. A nakoniec to bolo silnejšie ako štúdium.

Vraj máš rád piesne od Rihanny, Madonny a Dariny Rolincovej…
Obyčajne sa tvárime, že to, čo redaktori v rýchlosti popíšu, nikto neberie vážne, a potom prichádzajú ďalší redaktori, ktorí sa odvolávajú na informácie, ktoré čítali po iných a tvária sa, že som ich sám vyslovil. Ja som pred pár rokmi len dostal otázku „čo ma naposledy v popmusic zaujalo“ a odpovedal som, že napriek tomu, že stredný prúd už nesledujem tak pozorne, ako keď som bol v rádiu, vtedajší hit „Umbrella“ v podaní Rihanny považujem za „dokonalý pop song“. Myslel som to tak, že spĺňa faktory zapamätateľnosti, melodickosti a istého gýču, ktorý treba v kvalitnej produkcii zvládnuť do troch minút. To vedel aj Michael Jackson či Madonna. Ale tvrdiť, že mám rád piesne od Rihanny, má ďaleko od pravdy.

S Adelou ste zdá sa super zohratá dvojka. Ako hodnotíš svoju kolegyňu?
Ak máš pocit, že sme zohratí, tak nás to teší a ďakujeme. Adela je špička vo svojej profesii a i keď mnohí jej prisudzujú pancierovú odolnosť, v skutočnosti tiež veľa váha a neraz o sebe pochybuje, je to Váha :)

K moderovaniu ťa dotlačila Oľga Záblacká. Ako sa jej to podarilo? Poďakoval si sa jej?:)
Asi mi chcela dať šancu ktorú som vytrvalo odmietal, a možno sa jej nechcelo komoliť mená neznámych interpretov, keďže ma donútila čítať informácie o singlových rebríčkoch a nových albumoch, ktoré som jej dovtedy pripravoval ako redaktor vo forme podkladov (v polovici 90-tych rokov v rádiu). Vtedy mala z môjho pokusu väčšiu radosť a víziu než ja sám. S odstupom rokov som jej bol omnoho vďačnejší a dnes to môžem zopakovať. Oli, ďakujem :)

Dnes si jeden z najuznávanejších moderátorov. Čo ti pomohlo rásť v kariére?
Ja som to nikdy nevnímal ako kariéru ani seba ako moderátora, pretože som v sebe žiadneho budúceho moderátora veľmi nevidel. Vždy som sa len snažil čo najlepšie odmoderovať to, čo bolo treba a pritom som rozmýšľal, kedy si nájdem nejakú normálnu robotu, ktorej sa začnem venovať.

Zažil si moment, kedy si chcel showbiznis zavesiť na klinec?
Ja som sa nikdy do toho čo nazývaš showbiznisom, nehrnul. Mediálne prostredie je dôsledok rozhodnutia živiť sa moderovaním, takže odísť môžem kedykoľvek tým, že prestanem moderovať. A aj ten deň príde.

Otravuje ťa bulvár, alebo sa už nepozastavuješ nad tým, čo o tebe napíšu?
Otravuje ma len to, ak ma žiada o rozhovor niekto z redakcie, ktorá v minulosti prekrútila moje slová, alebo ich dokonca vytrhla z kontextu. Osobné rozhovory už dávno nie sú citáciou, ale prerozprávaním stretnutia slovami spovedajúceho, a to má ďaleko od reálneho obrazu. Preto sa nepozastavujem už nad tým, čo kto napíše, sám neverím tomu, čo čítam o iných.

Vraj ti sláva skôr prekáža. Ako sa potom dá fungovať vo svete celebrít, medzi ktoré u nás nepochybne patríš?
A kde je svet celebrít? Nikdy som tam nebol. Ja stretávam väčšinou tých istých ľudí, vážim si tých, ktorí robia svoju prácu poctivo a dobre, takisto chodia na záchod a majú bežné potreby, problémy. Ak ich niekto z odstupu glorifikuje, nie sú pre mňa lepší ani horší. Snažím sa svoju prácu robiť najlepšie ako viem a keď sa mi to podarí z pohľadu jedného či milióna divákov, svoje smeti si aj naďalej chcem vynášať sám.

Dnes mnohí neherci hrajú v rôznych seriáloch. Dal by si sa nahovoriť napríklad na rolu doktora do Ordinácie v ružovej záhrade?
Na konkrétnu otázku môžem konkrétne odpovedať slovom NIE.

Ako vyzerá tvoj sex idol? Kto sa mu aspoň trochu približuje?
Sexidol je pre mňa niekto koho chcete imaginárne použiť na sexuálnu fantáziu, v tom lepšom prípade realitu. Určite Vás číta aj Penelope Cruz, ktorú týmto pozdravujem:)