Rozhovor pre facebook stránku „Nekupujte zvieratká. Adoptujte!“.

Ako prvého sme oslovili človeka, ktorého verejnosť pozná predovšetkým ako moderátora, no pre mnohých z nás, je to hlavne človek s dobrým vkusom a správnymi názormi. Som rád, že nám ochotne odpovedal na pár otázok napríklad aj o opustených mačičkách.

Máš svoje vlastné zvieratko?
Mal som niekoľko akvárií, andulky, korely, papagájov a za posledný rok niekoľko mačiek, vzhľadom na to že som začal spolupracovať s útulkami MačkySOS a stal som sa depozitárom, teda dočasným opatrovateľom opustených mačiek.

Je známe, že opustené a týrané zvieratká ti nie sú ľahostajné. Prečo? Aký je tvoj vzťah k ním?
Zvieratá som mal rád odjakživa, napriek tomu že som rodený Bratislavčan, dva mesiace v roku som trávil u starých rodičov na vidieku v Dolnej Krupej pri Trnave. A opustené či bohužiaľ týrané zvieratá majú čosi spoločné, úzkostlivo aj keď už opatrne hľadajú u ľudí lásku a keď ju dostanú, vedia ju nádherne opätovať.

Bojoval si aj ty za to, aby sa sprísnili tresty za týtanie zvierat, ale vláda to neprijala…
Neviem čo mám na to povedať, dva krát chýbalo už len veľmi málo, aby sme ako spoločnosť zachovali ľudský postoj aj vo vzťahu k dušiam zvierat. Žiaľ, štvornohí nemôžu voliť, možno ich ochrana nie je pre súčasných politikov až taká prioritná ako iné témy. A preto podporujem všetky ďalšie kroky za sprísnenie trestov pri týraní zvierat, zbierame podpisy na petícii a snažím sa o tom hovoriť verejne.

Adopcia versus kúpa zvieraťa?
Mňa fascinujú zvieracie duše a nie rasa, jednoznačne adopcia! Som vysadený na mačky a tie najobyčajnejšie, domáce, domiešané kreatúry mám najradšej.

Je zvieratko, ktoré si ťa v poslednej dobe získalo a odporučil by si ho prípadným záujemcom?
Len pred dvomi týždňami z mojich rúk odišiel jeden úžasný kocúrik Hiro a našiel šťastný domov. Čoskoro bude adoptovaná aj mačka KITA, stále je však veľa opustených a na adopciu čakajúcich. Ak máte seriózny záujem, kliknite na www.mackysos.sk a pozrite si sekciu „hľadajú domov“. Ďakujeme :o)