Prečo má tak veľa tajností?

Zdroj: topky.sk
Dátum: 2008

Sexsymbol, „plyšiačik“ a tajnostkár, ktorý si k telu nikoho nepripustí. Takto vnímajú ľudia Martina Pyca Rauscha (30). Zisťovali sme, prečo si udržiava od ľudí taký veľký odstup.

SuperStar je už za nami. Ktorý z finalistov vám prirástol k srdcu a koho ste, naopak, nemuseli?
Dobre som si rozumel s Dominikou, ktorej som aj držal palce, k záveru súťaže som si veľmi obľúbil Martina Konráda, ktorý stál nohami za zemi aj napriek tomu, čo sa o ňom hovorilo a písalo. Rovnako milá bola Ivka Kováčová, Alex, Marcel, Natálka, Robo Šimko aj semifi nalistky Dáša a Katka Smolinská. S nikým som nemal problém, bola to naozaj dobrá partia.

Môžete teraz už konečne oddychovať?
V januári by som rád aspoň na týždeň niekam vypadol. Teraz sa vraciam k ozajstnému životu, začal som opäť čítať, variť a poriadne spať. Až do marca skúšame s medzinárodným divadelným projektom novú hru, kde pôsobím opäť ako hudobný dramaturg, takže roboty je viac než dosť. Tentoraz vraj jeho obľúbenú destináciu — Grécko — vystrieda Španielsko Bude zase aj pravidelná dovolenka v Grécku? Ďakujem všetkým, ktorí ma nominovali na grékofila (smiech). Rád by som skúsil v lete Španielsko, ale po roku sa určite chcem znova pozrieť aj do Grécka. Dlhší čas som tam strávil vlastne len dvakrát, na letnom programe dvoch rôznych univerzít. A vtedy som mal denné štúdium, takže na nič iné nebolo času.

Všeobecne si ľudí k telu nepripúšťate a ste tajnostkár. Z čoho máte strach? Už vás niekto sklamal?
Nejde o tajnosti, ale o hodnotu súkromia. Moja rodina medializáciu nepotrebuje ani nechce. Nemá ju ako využiť. A vidieť sa v novinách nie je v súčasnosti výhra. A strach? Ja iba nemám rád okolo seba veľa ľudí.

Máte teda v šoubiznise aj naozajstných kamarátov?
Zopár sa nájde aj v tom, čo nazývate šoubiznis.

Pyco svoju obnaženú hruď ukázal na minuloročnom Slávikovi ako vyvrcholenie programu Ako vychádzate so svojimi súrodencami?
Mám troch skvelých súrodencov a myslím, že sa z každého úspechu dokážu triezvo tešiť. Tak ako sa teším ja z prírastkov, víťazstiev a pokrokov svojich dvoch bratov a jednej sestry či dvoch synovcov a jednej neterky.

A čo rodičia? Sledovali vás v SuperStar či Slávikovi?
Áno, pravidelne. Mamina si dáva záležať, monitoruje všetko. A vôbec, moji blízki majú čisto divácky pohľad, čo oceňujem.

Stáva sa, že vás ľudia obťažujú aj na ulici či v bare?
Oslovujú ma často. Za obťažovanie považujem nepríjemné správanie a toho je menej. Väčšinou je to milé, niekedy dokonca príjemné – napríklad, keď sa dáme do reči so slečnou za pokladňou v supermarkete.

Keď už sme pri platení, ste spokojný so svojím príjmom? Alebo máte aj nejaký súkromný biznis?
Snažím sa pracovať a utrácať bežným racionálnym spôsobom. Kedysi som mal dve méty: vlastné bývanie a auto, ktoré budem mať rád. Tieto materialistické predstavy som si naplnil a nevystriedali ich žiadne nové. A podnikaním sa dá v istom smere nazvať aj moderovanie rôznych podujatí.

V exkluzívnom celebritnom kalendári bol jediným modelom medzi hviezdnymi ženami Na čo míňate najviac?
Na hudbu a cestovanie.

Mimochodom, máte výbornú postavu. Makáte veľa na svojom tele? Držíte diéty?
Nikdy som nemal dôvod držať diétu. Ak sa začnem prejedať, viac cvičím a jedlo spálim športom. Snažím sa aspoň dvakrát týždenne aktívne športovať.

Vyzliekanie pred celým národom vám nerobí problém? Alebo vás museli na Slávikovi dlho prehovárať?
Nebol som vyzlečený, len som si strhol tričko, v tom je rozdiel. Dramaturgia Slávika bola postavená tak, že treba počas večera ukazovať nápisy na tričku, klobúku a na záver bolo (bez môjho vedomia) avizované „moderátorské prekvapenie“. A tak sme sa dohodli, že uvedením Mekyho Žbirku dáme konceptu vyvrcholenie.

Vyvrcholenie to bolo zrejme hlavne pre vreštiace tínedžerky pod pódiom… Dostávate aj od nich návrhy?
Myslím, že pištiace tínedžerky si svoje odkričali pri finalistoch v SuperStar, ja už som pre ne stará garda. A žena, ktorá by vďaka „zoznámeniu“ cez obrazovku bola ochotná vstúpiť do manželstva, by sa mala nad sebou zamyslieť.