„Ak môže moja popularita prospieť aj niekomu inému, nie je čo riešiť“

Zdroj: superstar.markiza.sk
Dátum: 2007

Pyco je už tretím rokom moderátorom populárnej speváckej súťaže Slovensko hľadá superstar. Popularitu, ktorá sa mu aj vďaka Superstar dostane chce však využiť aj trošku inak. Napríklad, zapojením sa do kampane Avon proti rakovine prsníka…

Ako dlho spolupracujete s Avonom?
Tipujem, že sú to tuším tri roky, ani si nespomínam, ku ktorému dňu sa datuje prvá spolupráca.

Čo pre vás táto práca znamená? Prečo ste sa pre ňu rozhodli?
Práca v televízii je spojená s istou publicitou a tá sa dá využívať rôzne. Pre mňa má najlogickejší zmysel pritiahnuť medializovanou tvárou pozornosť na niečo dôležité, ako sú napríklad preventívne vyšetrenia pred rakovinou prsníka. Žiadam svoje ctiteľky len o to, aby si našli čas na návštevu lekára. V konečnom dôsledku si tak môžu v niektorých prípadoch zachrániť život. A pokiaľ si aj zdravý človek kúpi praktický predmet z charitatívnej kampane, pomôže zase tým, ktorým už rakovina do života zasiahla.

Ako tvár kampane Avon proti rakovine prsníka určite dobre poznáte aj ich kozmetiku. Ktorý výrobok je váš najobľúbenejší a prečo?
Celkovo som si obľúbil kozmetiku pánskej línie, gél na holenie, balzam po holení, či pánske krémy. Maskérky ma dokonca naučili ako sa starať o chronické kruhy pod očami.

Čo je pre vás dôležité pri výbere kozmetiky?
Reálny dlhodobý výsledok. Primárne riešim aj vôňu, ale tá je z pohľadu dlhodobého používania menej dôležitá ako to, či krém či balzam mojej pleti prospieva.

Ovplyvňuje vás pri výbere a používaní kozmetiky aj ročné obdobie?
Áno. V lete nemám rád na hlave vlasy, tak pri krátkom zostrihu nepoužívam okrem šampónu žiadny iný vlasový prípravok. Inak to veľmi nerozlišujem.

Čo robíte pre svoj vzhľad, ako sa pestujete?
Športujem a snažím sa jesť zdravo, ráno a večer použijem krém na tvár.

Čo je podľa vás na ženách najpríťažlivejšie?
Fyzicky oči, inak duša v kombinácii s intelektom.

Vstupujete do tretej série Superstar. Kam ste sa po prvých dvoch sériách moderátorsky posunuli? Čím bude pre vás táto tretia zaujímavá – iná?
Iná je v tom že sa s Adelou aj režisérom snažíme aby bola iná v porovnaní s predošlými sériami. Neviem či sa mne osobne podarilo niekam posunúť, nie som si istý či toto je program, v ktorom sa moderátor môže veľmi posúvať. Je to o posune spevákov.

Pokračovania nikdy nie sú tak dobré ako jednotka. Neobávate sa, že podobný osud postihne aj Superstar?
Mne sa Superstar 3 naozaj veľmi páči, mali sme šťastie na talenty. A ako mi napadajú nevydarené pokračovania filmov či súťaží, tak mi napadajú aj nasledovníci, ktorí prekonali predchodcov, takže v tomto smere je skoro hodnotiť.

Kto je pre vás skutočná hudobná superstar?
V popmusic? Pre trvácnosť a schopnosť kumulovať marketing, ísť s dobou, kalkulovať vizuálne aj obsahovo a zároveň dať výsledku vlastnú pečať a podať uveriteľnú obhajobu najhrubšej komercie: Madonna. Samozrejme že sú lepší speváci a pred ňou zomreli milióny lepších umelcov, ale to je ako porovnávať gramofón s najnovším MP3 prehrávačom.