Martin & Pyco

PYCO
Pyco je postava, ktorú aktuálne hrá pri moderovaní veľkolepých vysokorozpočtových projektov. Pyco si žije v televízii svoj život a doma je to Martin Rausch. Pyca doma nerieši. Ľudia poznajú Pyca, ktorý im bol od začiatku predstavený, ten pre nich stále funguje. A skutočný Martin Rausch nemá dôvod byť doma tým istým, čím je pred kamerou. V civile sa oveľa menej usmieva, menej rozpráva, veľa vecí ho hnevá, ale pred kameru to nenosí. Takže Pyco nie je skreslený. Vznikol pre rádio a televíziu a je taký, aký v nich je. Rodina, priatelia a čoraz viac kolegov ho  oslovujú len jeho skutočným menom.  Niekedy mu Martin pomáha  odosobniť sa od Pyca, ktorého ľudia poznajú z obrazovky.

Ako vznikla jeho prezývka “PYCO”
Keď prišiel do rádia už tam bol jeden Martin – Nikodým. Keďže sa predstavovali krstným menom, potreboval prezývku, aby si ich ľudia nemýlili. Peter Kočiš to dal ako súťažnú úlohu pre poslucháčov a nakoniec vybral práve Pyca. Neskôr sa to písalo dokonca ako Pizzo.

PYCINGER
Pyco podstúpil dočasnú radikálnu zmenu imidžu pre televízne upútavky k udeľovaniu hudobných cien Slávik 2011, v ktorých účinkuje spolu s kolegom Jakubom Prachařom. Dvojica, ktorá je známa aj z úspešného televízneho projektu Česko Slovensko má talent. Pycinger a Prachár prišli z Las Vegas, aby odmoderovali galavečer Slávik 2011. Z televíznych spotov, ktoré pri tejto príležitosti nakrútili, sa divákom prihovárajú opäť svojským humorom ako hudobní producenti Pycinger a Prachár.

MARTIN
Mimo televíznej kamery vraj pôsobí smutno a bez televízneho make-upu má kruhy pod očami, ktoré rastú priamo úmerne s tým ako sa vyspí… takže vyzerá smutný a unavený, paradoxne vtedy, ako hovorí, je najviac sám sebou a je naozaj v pohode.