„Lásku nechávam na osud!“

Zdroj: Slovenka
Dátum: 2005

Mnohí mladí ľudia dnes žijú single. Jedným to vyhovuje, starajú sa sami o seba, rozhodujú si o voľnom čase, peniažkoch, o svojich citoch, iní by partnera aj radi mali, ale nemajú čas si ho nájsť, alebo sa im nepáči ten, kto o nich prejavuje záujem. Herci, speváci, moderátori sú veľkou skupinou ľudí, ktorí žijú bez partnera. Patrí k nim aj MARTIN PYCO RAUSCH (27), moderátor SuperStar.

Z rodinného hniezda si vyletel pred poldruha rokom. Aké dôvody ťa k tomu viedli?

Chcel som byť konečne samostatný. Moji dvaja súrodenci to urobili dávnejšie a stihli už aj svadbu. Alexandra má 31 rokov a dve deti, Jano má 33 rokov a jedno dieťa. Dvadsaťštyriročný Braňo ešte býva s rodičmi.

Rád sa zdržiavaš vo svojom byte? Ako ho máš zariadený?
Bývam v dvojizbovom byte v centre Petržalky. Všade okolo je zeleň, je to príjemná, vzdušná časť tohto sídliska. Byt mám zariadený sparťansky. Okrem jednej nikde žiadne skrine, ani obývacie steny. V spálni mám na zemi položený vysoký matrac, kvôli chrbtici. Je to japonský spôsob spania a veľmi mi vyhovuje. Kuchyňu mám zariadenú nadštandardne vo farbe vyšumelej žltej a sivej. Od obývačky ju delí len barový pult. Z jednej strany môžem jesť, z druhej pracovať.

To znamená, že rád varíš?
Veľmi. Cestoviny na rôzne spôsoby a inú bezmäsitú stravu. Mäso nejem vôbec.

Kde sa najradšej zdržiavaš?
V posteli a v kuchyni.

Robíš doma žúry?
To závisí od času, ale menej ako kedysi. Od môjho vstupu do SuperStar na nič nemám čas.

Rádio ti je však bližšie než televízia, nie?
Rádio je môj život. Pracujem v ňom pätnásť rokov. Vo Fun Radiu pripravujem programy o hudbe redaktorsky, až druhá fáza je moderovanie. Nemám pôžitok len z moderovania, rád sa vecami zaoberám hlbšie. STV beriem ako ďalšiu skúsenosť. Rádio je však náročnejšie ako televízia. Nedá sa v ňom využiť mimika, gestá, iba hlas. A ten vytvára atmosféru.

Dostávaš listy od poslucháčov?
Kedysi áno, dnes už nie. Komunikuje sa najmä e-mailami a esemeskami.

Neuvažoval si, že by si býval spolu s kamarátmi?
Nie, to by som nechcel. Mám nepravidelný pracovný rytmus. Keď sú ľudia vyťažení, navzájom sa otravujú. Potrebujem pokoj, vypnúť, nerozprávať sa. A to by sa vo dvojici či trojici nedalo.

Máš priateľku? Nebolo by príjemnejšie bývať s blízkou dušou?
Teraz nikoho nemám. Ani to nenaháňam. Priateľku nechávam na osud. Príde, kedy príde…

Aký typ dievčaťa sa ti páči?
To zistím, až keď ju nájdem. Mala by byť mystická, ktorá nenudí a ktorá sa nenudí. Je mi jedno, či bude čierna alebo blondína. Vysoká nemusí byť, ale štíhla áno. Nemusí byť športového zamerania, aktívna však áno a ešte aj s chvíľkovým zmyslom pre lenivosť.

A jej ďalšie vlastnosti?
Spoľahlivá, chápavá, cieľavedomá, emancipovaná, nie však feministka.

Aké znamenia uprednostňuješ?
Rozumiem si s Vodnárkami, Rybami a Váhami.

Mal si v detstve nejaký ženský idol spomedzi slávnych hviezd a máš ho prípadne aj dnes?
V detstve som obdivoval Madonnu. Fascinovala ma obrovskou energiou, ktorá z nej sálala na pódiu a ktorú ešte umocňoval jej spev a tanec. Dnes nemám žiadnu favoritku. Ale možno, keby sa skombinovalo to najlepšie z Nelly Furtado, Feist, Björk a Madonny…

Túžiš mať deti?
Zatiaľ nie. Mám synovcov, s tými sa rád zahrám.
V budúcnosti by som chcel mať dve deti. Nikam sa však neponáhľam. Čo je súdené, to bude.

Súťažou SuperStar si žil niekoľko mesiacov. Nehovor, že sa okolo teba nekrúti množstvo dievčat a žien. To ťa ani jedna neočarila?
Ja neverím a nepoznám pojem láska na prvý pohľad. Ľudí si oťukávam pomaly. Skôr môžem hovoriť o láske na druhý pohľad. Musí jej predchádzať sympatia, fyzická príťažlivosť. Trvá to týždne, mesiace, roky. Potom si poviem, že je to láska.

A čo finalistky? Nezaujali ťa? V médiách sa dosť popísalo o tebe a Zdenke Prednej. Tak ako je to v skutočnosti?
Páčili sa mi všetky, všetkým som držal palce. Každá je iná. Sú to moje kamarátky.

Diplomatická odpoveď. Skús popísať jednotlivo, čím ťa každá z nich zaujala…
Petra – nádherný hlas, Zdenka – najsilnejšia energia na pódiu, Martina – čistý sexepíl, Katka – prirodzený intelekt.

Čiže prijímaš zatiaľ život samotára a vyhovuje ti?
Plánujem si život na desať mesiacov dopredu. Teraz chcem zmiznúť z obrazovky – aby si diváci odo mňa oddýchli, aby som sa neprejedol. Chcel by som si pocestovať po Európe. Deväť mesiacov som nikde nebol, iba týždeň v Berlíne. Som síce samotársky typ, ale mám rád okolo seba dobrých kamarátov, s ktorými si rozumiem a môžem sa s nimi stretnúť, keď mi je smutno. Neriešim, čo musím, alebo by som mal. Beriem všetko tak, ako to príde.

Aká má byť dáma Pycovho srdca?
Nemusí vedieť variť – Pyco ju zasýti nielen láskou, a keby jeho partnerka bola ešte aj vegetariánka ako on, určite by tvorili harmonický pár. Pyco je samotár, partnerka s príliš podrezaným jazykom by ho asi nepriťahovala. Potrebuje aj chvíle ticha, inak si poriadne neoddýchne. Ak ho chcete zviesť, môžete byť aj trochu lenivá a mierne strihnutá emancipáciou, ale najmä spoľahlivá, chápavá a cieľavedomá. Ak navyše máte masérske schopnosti a fantáziu, Pycova chrbtica to istotne ocení… A ešte niečo – najväčšiu šancu uňho majú podľa jeho slov Vodnárky, Ryby a Váhy. Väčšinu z týchto vlastností majú i celebrity, ktoré sme pre Pyca vybrali . Ale pozor, on sám si bude vyberať z vás, milé čitateľky!!!