Biografia

Martin Rausch bol dieťa Petržalky, samostatný až samotársky. Mal taký vlastný svet a aj preto dnes občas vyhľadáva chvíle, keď môže byť sám. Akosi mu to zostalo a regeneruje tak telo a ducha. Učil sa na samé jednotky, ale v ničom školu nereprezentoval. Na strednej škole upredňostňoval cudzie jazyky, priemer mu kazila trojka z matematiky. Vyštudoval na hotelovej akadémii. Ako chlapec sledoval rakúske televízne programy, kde vystupovali aktuálne hviezdy hudobného šoubiznisu. V pätnástich rokoch sa uchádzal vo Fun Rádiu o pozíciu hudobného redaktora. Po nástupe do rádia pripravoval materiály pre moderátorov. K moderovaniu ho dotlačila Oľga Záblacká. Nútila ho čítať hudobné správy, ktoré pre ňu pripravil a uvádzať skladby pri „koncertoch na želanie“. Často ho pri jeho vstupoch prerušovala otázkami, čím ho nútila k improvizácii. Za svoju úroveň moderovania bol v začiatkoch v rádii často kritizovaný. Je fanúšikom populárnej hudby, hlavne jej stredného (komerčného) prúdu.

Neskôr bol v STV moderátorom relácií o varení a cestovaní. Pozvanie na konkurz do programu Slovensko hľadá superstar považoval skôr za žart, respektíve ako doplnenie svojej osoby do počtu možných uchádzačov. Pri kastingoch sa produkcia snažila vybrať neznáme tváre, tip na Rauscha jej dal Peter Graus z projektu B3. Svoj výber Pyco považuje skôr za šťastie, je zaskočený získanou popularitou, ktorú mu účinkovanie v tomto programe prinieslo.

Martin Pyco Rausch rád cestuje, každoročne rád trávi dovolenky na cestách hlavne po Grécku. Sám seba nepovažuje za ideálneho moderátora, myslí si že je pre túto profesiu málo zhovorčivý a pripúšťa, že sa v budúcnosti môže vrátiť k povolaniu, ktoré vyštudoval. Okrem moderovania relácie Superstar, či Let’s Dance, je hudobným dramaturgom divadelných predstavení a niektorých televíznych programov… S pozitívnymi ohlasmi. Moderoval aj dva ročníky Eurovision Song Contest, trikrát bol hostiteľom ceremoniálu Slávik a moderoval už štvrtú sériu Česko Slovensko má talent po boku Jakuba Prachaře. V roku 2014 moderoval aj federálnu verziu speváckej súťaže X FACTOR. V klipe skupiny Save the Cookie a Mukadato  si sám zahral. Vo videoklipe Tanečná od skupiny Hudba z Marsu a Lepší holky od Kataríny Landlovej sa mihol niekoľko sekúnd. Skúsil šťastie aj v herectve. Dostal malú rolu v kriminálnom seriáli TV Markíza „MESTO TIEŇOV a na chvílu si zahral aj v dennom seriáli TV Joj „PANELÁK“. Stal sa oficiálnym ambásadorom Unicef na Slovensku, je členom občianskeho združenia MačkySOS,  bol dlhoročnou tvárou boja Avon proti rakovine prsníka.

V priebehu roku 2012 vyšla jeho vlastná kniha o varení, kde ponúka recepty vegetariánskych jedál, ktoré si aj on sám pripravuje. Jeho druhá kniha „MOJE JEDLO 2“ vyšla v októbri 2014.

 

Celé Meno:Martin Rausch
Prezývka: Pyco
Dátum narodenia: 9. 10. 1977
Miesto narodenia: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Znamenie zverokruhu: Váhy
Čínske znamenie: Had
Výška: 184 cm
Váha: 80 kg
Súrodenci: Jano, Alexandra, Braňo
Rodičia: otec – Ján, mama- Marta
Vzdelanie: 5-ročná stredná odborná hotelová škola
Jazyky ktoré ovláda: anglicky, nemecky pasívne, pokúšal sa učiť rusky, grécky
Najobľúbenejšia krajina: Grécko
Krajiny, ktoré navštívil: Grécko, Rakúsko, Španielsko, Nemecko, Portugalsko, USA, Taliansko, Poľsko, Tunis, Slovinsko, Chrovátsko, Maďarsko, Turecko, Dánsko, Anglicko, Nemecko, Francúzsko, Čechy, Ukrajina
Zvláštne znamenie: Je vegetarián od 1. 5. 1994
Najhoršia neresť: fajčenie
Čo ho vytáča: Keď nie je kde zaparkovať
Čo ho vytáča na sebe: Nerozhodnosť. Všetký astrologické a numerologické profily naňho sedia ako uliate. A niekedy zbytočne premýšľa aj nad tým nad čím netreba.
Obľúbená hudba: čokoľvek od Madonny po Mozarta, závisí od nálady
Relax: kniha, posteľ, šoférovanie
Mobil: iphone
Macbook: Pro (apple)
Najhorší predmet v škole: matematika
Záľuby: knihy, filmy, hudba, cestovanie, varenie, zo športov je to karate a plávanie, doma cvičí kvôli chrbtici, v lete korčuľuje
Obľúbené oblečenie: džínsy, tričko
Čím mu urobíte radosť: Má rád, keď má niekto prirodzené nadstavené vnímanie vlastného života na pozitívnej úrovni
Životné krédo: „Keby bo svet plný géniov, tak by sme blázna konečne vyhlásili za kráľa“
 
 

(Naposledy upravené 27. október 2014)